+420 733 709 799

Chřipka a nachlazení

Paralen 500mg 24 potahovaných tablet

Skladem - odesíláme následující pracovní den

EAN: 8594739209978
SUKL: 207820
Farmakoterapeutická skupina: Analgetika, antipyretika, anilidy

Složení

Léčivou látkou je paracetamolum 500 mg v 1 tabletě. Dalšími složkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy a kyselina stearová.

 

Dávkování: Dospělí a dospívající (starší 15 let) užívají 1-2 tablety dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet, nejvyšší jednotlivá dávka je u osob s tělesnou hmotností nižší než 50 kg 1 tableta, u osob s tělesnou hmotností 50 kg a více 2 tablety. Při dlouhodobé terapii (nad 10 dnů) nepřekračujte denní dávku 5 tablet. Dětem a dospívajícím ve věku od 6 do 15 let se podává 1/2-1 tableta dle potřeby několikrát denně v 6 hodinových intervalech. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hodiny, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka u dětí od 6 do 15 let. Vzhledem k množství léčivé látky v tabletě není přípravek určen pro děti do 6 let věku.

Kontraindikace: Nepoužívejte léčivý přípravek - jestliže jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku - jestliže máte závažné onemocnění jater nebo akutní zánět jater. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

 

Humánní léčivý přípravek


Pečlivě si pročtěte příbalový leták.


-
+
42 Kč

Nejoblíbenější produkty